Metody strojového učení v medicínských aplikacích

školitel: Ing. Tomáš Kouřim, Ing. Pavel Strachota, Ph.D.
e-mail: zobrazit e-mail
typ práce: bakalářská práce, diplomová práce
zaměření: MI_MM, MI_AMSM, MINF, APIN
klíčová slova: strojové učení, predikce, medicína, transplantace ledvin, dávkování léků, srdeční arytmie
popis: Dynamicky se rozvíjející startup Mild Blue, který založili absolventi FJFI Ing. Tomáš Kouřim a Ing. Jan Kubant, nabízí spolupráci studentům ve formě vedení bakalářských i diplomových prací. Společnost se zabývá aplikací metod strojového učení v různých oblastech medicíny. Je možné se zabývat např. následujícími tématy:

1. Predikce přežití štěpu po transplantaci ledvin pomocí strojového učení na základě reálných dat o transplantacích ledvin provedených od roku 2005 v IKEM.

2. Optimalizace dávkováni léků pomocí metod umělé inteligence. Na základě dat z již vyvinuté aplikace sloužící k výpočtu dávkování je možné teoreticky hodnotit různé alternativy a vytvořit model, který by se mohl stát základem budoucí klinické studie.

3. Speech2text v medicíně. Jedná se o zapojení do již probíhajícího vývoje softwarového nástroje k rozpoznávání řeči. Součástí práce by bylo i získávání, resp. úprava datové sady pro trénování příslušného algoritmu.

4. Použiti strojového vidění pro redigitalizaci lékařských zpráv. K dispozici je rozsáhlá databáze lékařských zpráv, kterou však lze zpracovávat na úrovni studentské práce až po anonymizaci.

5. Predikce srdečních arytmií pomocí neuronových sítí na základě historické datové sady čítající desetitisíce vzorků anotovaných lékaři (spolupráce s IKEM).
poznámka: Kontakt:

Ing. Tomáš Kouřim
https://mild.blue/
tomas.kourim@mild.blue
tel. + 420 723 927 536

Ing. Jan Kubant
jan.kubant@mild.blue


Ing. Pavel Strachota, Ph.D.
pavel.strachota@fjfi.cvut.cz
naposledy změněno: 24.09.2021 13:23:19

za obsah této stránky zodpovídá: Pavel Strachota | naposledy změněno: 9.9.2021
Trojanova 13, 120 00 Praha 2, tel. +420 770 127 494
České vysoké učení technické v Praze | Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská | Katedra matematiky